Finansal kariyerinizi geliştirmeniz için 7 fırsat

kariyer gelişimi

Bu makaleyi okuyarak yatırım finans sektöründe kariyer seçenekleri hakkında bilgi edinin ve ilgi düzeyinize, becerilerinize, bilginize ve uzun vadeli kariyer planlamanıza uygun olana karar verin.

Ticari Bankacılık ve Sigortacılık

En çok aranan mesleklerden biri bankacılık sektöründedir.

Ticari krediler, toptan bankacılık ve yatırımlar, borç finansmanı, birleşme finansmanı konularındaki bilgi ve becerileriniz varsa, bankacılıkta kariyer yapma şansınız var demektir.

Kredi görevlisi olarak çalışabilir, bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir, banka acenteliği yapabilir, borç ve kredi kullanabilir, pazarlamayı ele alabilir ve hatta şube yöneticisi olabilirsiniz.

Risk değerlendirme ve analiz alanında en üst noktaya sahipseniz, sigorta sektörü sizin için çok sayıda fırsat sunar.

Sigorta sektöründe kariyer yapmaya başlayabilir, prim ve risk değerleme hesaplamasından sorumlu olabilirsiniz veya sigorta poliçelerini satarak bir satış temsilcisi olabilirsiniz.

Yatırım Bankacılığı

Birçok kişi dünyaca meşhur büyük uluslararası firmaların farkındadır.

Ancak, daha pek çok başka şirketler de var.

Bu şirketler finansal analiz, iş analizi, finansal modelleme, değerleme, finansal planlama ve benzeri konularda bilgi ve becerilere sahip profesyoneller arıyor.

Yatırım bankacılığı zorlu, talepkar, cazibe ve büyüme odaklı bir ortam sunmaktadır.

Bir yatırım bankacısı olarak, bireysel yatırımcılar ve kurumsal menkul kıymetler ile uğraşırsınız, size maksimum fayda sağlayan finansal tavsiye ve yatırım seçenekleri sunar.

Unutmayın ki yatırım bankacılığı firmaları normalde en iyi işletme okullarından gelen adayları seçerler.

Bu okullardan değilseniz, finans uzmanlarının büyük firmalarda olduğu gibi aynı işi yapmaları gereken diğer pek çok firmalar olduğu için endişelenmeniz gerekmez ve bu firmalara giriş nispeten daha kolaydır.

Özel Sermaye ve Girişim Sermayesi

Özel sermaye şirketleri, herhangi bir borsada halka açık olmayan şirketlerde yatırım yapmayı düzenler.

Girişim sermayesi, sermayenin yatırımcılar tarafından toplandığı ve şirketlere yatırım yaptığı özel sermaye biçimidir.

Yatırımların yanı sıra, girişim sermayesi ve özel sermayeli şirketler, yeniden yapılandırmalar, yönetilen satın alımlar ve diğer kurumsal ticari işlemlerle ilgilenmektedir.

Mali tahmin, şirket profillemesi ve değerleme bu alandaki ana çalışmadır. Ve böyle bir çalışma için, finans uzmanları talep edilmektedir.

Derecelendirme Şirketleri

Düzenlemelere göre şirketlerin derecelendirme şirketlerinden not almaları gerekir. Birçok şirket bu derecelendirme şirketlerinden puan almaktadır.

Derecelendirme şirketleri son birkaç yılda derecelendirme hizmetleri sunarak önemli ölçüde büyümüş ve gelecekte de büyümeye devam edecektir.

Sonuç olarak, finans ve derecelendirme profesyonelleri için talep var. Bu, finans uzmanları için büyük bir fırsattır.

Finansal Bilgi İşlemi Dış Kaynak Kullanımı Şirketleri

Finansal dış kaynak şirketleri, iş analizi, finansal analiz, risk analizi, rapor yazma, şirket profili oluşturma, finansal modelleme, değerleme gibi becerilere sahip insanlara ihtiyaç duymaktadır.

Hedge Fonları

İnsanların hedge fonlarını bir çeşit gizem olarak algıladıklarını fark ettim. Hedge fonları, özel yatırım fonlarının kapsamlı bir yönetiminden başka hiçbir şey değildir; finansal ürünler ve varlıklara dökülür.

Bir hedge fonu genellikle portföy yöneticileri, kantitatif analistler, pazarlama müdürü, tüccarlar, finansal analistler, düzenleyici uygunluk görevlileri ve diğerlerini gerektirir.

Kurumsal Finansman

Bir şirket, şirketin sorunsuz çalışmasını sağlamak için finansal yönetim gerektirir. Bu nedenle, finansal geçmişi olan kişilerin farklı kapasiteleri yerine getirmesi gerekmektedir. Küçük girişimlerden büyük kuruluşlara kadar her zaman bir finans pozisyonu mevcuttur. Görevli, iç denetçi, analist, hazine memuru ve daha fazlası…

Bu bölümde, kredi raporlarının hazırlanması, finansal araçların analizi, kâr ve zararların tahmin edilmesi, mali stratejiler oluşturulması, dış denetçilerle koordinasyonun sağlanması, satın alımlarda olası yatırım değerinin belirlenmesi ve aktif olarak birleşmelere katkıda bulunulması gibi çeşitli sorumlulukları yerine getirmeniz beklenmektedir.

Yatırım Kariyerleri İş ve Kazanç İmkanları

Finans endüstrisinde sınırsız iş olanakları bulunmaktadır. Her endüstrideki her şirket bir finans bölümüne sahiptir ve bu nedenle sizin için bir açılım vardır. Eğer bir başlangıç ​​yapıyorsanız, kampüs yerleşimleri en iyi seçenektir.

Staj yapıyorsanız ve iyi performans gösteriyorsanız, staj bittikten sonra şirket içinde emiliminiz yüksek olacaktır.

Birkaç yıl tecrübeniz varsa ve başka bir finansal segmentte daha iyi fırsatlar arıyorsanız, yukarıda verilen tüm seçenekler, finans alanında çeşitlendirilmiş bir kariyere doğru yönlendirebilir.

Ufkunu genişletmek için konferanslara ve etkinliklere katılabilirsin.

İnternet, diğer kariyer seçeneklerinde olduğu gibi, finans alanında başarılı bir kariyer için gereklidir.

Ayrıca, maaş paketiniz organizasyon içindeki eğitim, beceri, bilgi, deneyim ve sorumluluklara bağlıdır.

NOT

Finans endüstrisindeki bir kariyerin, yalnızca işi gerçekleştirmek için gereken beceri ve bilgiye sahipseniz ve becerileri daha yüksek ölçekte öğrenmeyi sürdürme arzusunuz varsa sektörün sizi ödüllendireceğini unutmamalısınız. Beceri ile donatılmışsanız, sadece gökyüzü sizin için limittir!

Bu seçenekler ilginizi çektiyse, ödüllendirici bir finans kariyerleri kurmanıza yardımcı olacak finans eğitimi için ihtiyacınız olacak eğitimi inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir